За початковим задумом двері зобов’язані були виконувати виключно захисну функцію, не пропускаючи в приміщення холод і непрошених гостей. Але сучасні дверні полотна дають змогу ще й прикрасити інтер’єр. Найбільш оригінальними вважають розсувні конструкції.

Вони не вимагають додаткового місця для відкривання стулок і здатні зробити дизайн кожної кімнати унікальним. У монтажі таких конструкцій немає нічого складного. Щоб зробити це самостійно, потрібно заздалегідь вивчити, як встановити розсувні двері.

ПЕРЕВАГИ

Розсувна конструкція має цілий ряд переваг:

 • Економить місце завдяки тому, що не потрібно відкривати двері, це відмінне рішення для маленьких квартир;
 • Не відчиняється через протяг;
 • Є великий вибір габаритів і матеріалів;
 • Розсувними дверима не можна придавити пальці;
 • Гармонійно поєднуються з будь-яким інтер’єром;
 • Широкі конструкції дозволяють об’єднувати суміжні кімнати.

НЕДОЛІКИ

З недоліків можна виділити гіршу ніж у розпашних моделей звуко- і теплоізоляцію, а також відносно високу вартість.

РІЗНОВИДИ

Є 2 типи розсувних систем:

 • вбудовані в стіну (в пенал, кишеню, нішу);
 • рухаються уздовж стінки по рейках.

Останній варіант монтувати набагато простіше, оскільки до того, як встановити розсувні двері в стіну, потрібно буде частково її розбити поблизу отвору. Щоб уникнути складної роботи, можна створити кишеню, в яку будуть заходити двері, з гіпсокартонних листів. При цьому простір зменшиться в середньому на 0,1 м, що може бути проблемою для маленьких за площею кімнат. Багато хто, не знаючи, як встановити розсувні двері, повністю відмовляються від такої системи, але з такої ситуації є 2 виходи:

 • найняти фахівців;
 • встановити двері, що рухаються уздовж стіни.

Також у міжкімнатних дверей-купе можуть бути різні технології кріплення:

 • з направляючими зверху – безпорогова система настінного монтажу;
 • з направляючими зверху прихованого монтажу, каретки роликів втоплені в полотно, а сам трек – встановлений за рівнем готової стелі.

НЕОБХІДНІ ІНСТРУМЕНТИ

До того, як поставити розсувні двері, потрібно зібрати все, що може знадобитися в роботі.

 • Електрична дрель або інший інструмент для закручування шурупів;
 • Ударний інструмент для створення отвору в стіні;
 • Викрутка з хрестоподібним шліцом;
 • Анкери;
 • Шурупи;
 • Ручки;
 • Столярні цвяхи;
 • Добори;
 • Стійка для примикання зачиненої стулки;
 • Фурнітура;
 • Дверне полотно;
 • Брус розміром 50х50. Його довжина повинна вдвічі перевищувати ширину дверної стулки.

Щоб двері міжкімнатні купе під час установки ідеально підійшли, особливу увагу потрібно приділити виміру отвору. До його висоти та ширині потрібно додати по 7 см.

ПОСЛІДОВНІСТЬ МОНТАЖУ

Почнемо опис підготовки та монтажу розсувних полотен з поради. Самому монтувати двері купе без належного досвіду можна лише в тому випадку, якщо це найпростіша та легка конструкція. Якщо необхідно поставити багатостулкові, скляні, дуже великі за вагою двері або потрібно облаштування фальш-стінки, краще довірити монтаж розсувних дверей професіоналам.

Найпростіше встановлювати готовий комплект, в якому виробником передбачений весь необхідний комплект кріплення і фурнітури. При складанні комплектації за своїм бажанням новачки можуть допустити безліч помилок. Щоб навіть людина без досвіду знала, як правильно встановити розсувні двері, детально по етапах опишемо процес установки.

ДЕМОНТАЖ СТАРОЇ КОРОБКИ

Спочатку потрібно зняти стару стулку з завіс, викрутити самі завіси, по обидва боки зняти лиштву та демонтувати дверну коробку. Якщо він надійно закріплений і не заважає вільному ковзанню стулок, короб можна залишити як продовження стіни.

ПІДГОТОВЧИЙ ЕТАП

Перед тим, як монтувати розсувні двері, потрібно ретельно підрівняти стіни, зашпаклювати в них всі щілини, відколи й інші дефекти. Отвір повинен мати чіткі габарити, без зайвих цеглин, піноблоку або шматків гіпсокартону. Непотрібні деталі обрізають або оббивають.

Обов’язково перевіряють паралельність верхньої частини прорізу до підлоги та горизонтальність цих ділянок. Похибка повинна бути не більше 5 міліметрів. Схилом перевіряється рівність отвору з боків. Похибка також не повинна перевищувати 0,5 см на кожні 2 м. Чим рівніше будуть стіни, тим щільніше дверна стулка буде до них прилягати.

У цій статті не описано, як встановити двері купе в стіну, оскільки це робота для досвідчених майстрів, тому етап підготовки ніші в стіні також пропущено.

ВСТАНОВЛЕННЯ КОРОБКИ

Якщо стара коробка була демонтована, потрібно встановити нову. Цю роботу зручніше за все робити з напарником. Установка коробки і її вирівнювання проводять за допомогою клинів. Кут, під яким встановлюється система, коригується по відношенню до підлоги та стелі шляхом переміщення або утоплення клинів. У стіні коробка фіксується шурупами за допомогою шуруповерта.

МОНТАЖ НАПРЯМНИХ ВГОРІ

Коли коробка вмонтована, починається власне встановлення розсувних міжкімнатних дверей. Для цього спочатку дверне полотно приставляється біля отвору, щоб крейдою на стінці відзначити його верхню межу. Далі виріб вставляємо в отвір і знову робимо позначку. Це потрібно, коли є сумніви в рівності підлоги.

Якщо накреслена на стіні лінія пряма і горизонтальна, відкладаємо від неї 7 см вгору і креслимо другу лінію, паралельну першій. На рівні верхньої межі і буде встановлюватися верхня рельса. До накресленої лінії приставляється підготовлений раніше брус і щільно фіксується до стіни саморізами. Кількість саморізів не важлива, головне, щоб брус надійно тримався та щільно прилягав до стіни незалежно від її рівності.

До торця бруска знизу прикріплюють рейки. Напрямну легко прикручують з одного боку. Для точного визначення місця вкручування шурупа товщину стулки ділять навпіл і до отриманої цифри додають 0,3-0,5 см. Цей проміжок потрібен для забезпечення легкого руху дверного полотна. Таку ж процедура проводять з іншого боку бруса. Перш ніж остаточно фіксувати рейки, потрібно переконатися, що між стулкою і стіною достатній просвіт для комфортного ковзання першої. Напрямну надійно закріплюють.

ЗБІР КАРЕТОК І МОНТАЖ ОБМЕЖУВАЧІВ

Болти вкручують в каретки з роликами. Кінчики повинні трохи виступати за межі отворів. Кожну каретку заводять в паз. Перевіряють їх хід, він повинен бути вільним. Деякі новачки, хто вже робив монтаж міжкімнатних дверей купе своїми руками, радять змащувати направляючі всередині для кращого ковзання. Цього робити категорично не можна. При правильному кріпленні всіх елементів двері повинні добре ковзати без будь-якого змащування.

На краю ставляться обмежувачі ходу так, щоб амортизуючі гумки дивилися всередину.

ПАЗ ВНИЗУ ДВЕРНОГО ПОЛОТНА

Паз роблять в нижній частині дверної стулки. Для цього з кожного краю полотна виконують відступ по 1,5 см і свердлять 2 отвори діаметром 0,7 см, на глибину – 2 см. Між цими отворами строго по центру вирізають паз, призначений для направляючої знизу. Глибина виїмки – мінімум 1,8 см, а ширина – на 2-3 мм більше, ніж аналогічний параметр нижньої напрявляючої. Це може бути прапорець або ніж.

Якщо монтаж розсувних міжкімнатних дверей своїми руками робить новачок, замість того щоб вирізати паз, можна прикріпити рейки або профіль у формі “П”. Це пов’язано з тим, що через відсутність досвіду виїмка може вийти нерівною.

КРІПЛЕННЯ ДО КАРЕТОК

Кріплення до кареток фіксується рівно по центру на відстані мінімум 0,2 см від бічних частин стулки. Виїмки на скобах в формі півкола потрібно повернути до стінки.

МОНТАЖ ДВЕРНОГО ПОЛОТНА

На цій стадії буде потрібен помічник. Ось коротка інструкція зі встановлення розсувних дверей:

 1. Прикладаютьполотно до пазу.
 2. Об’єднують болт каретки справа та виїмку на правій скобі. При цьому двері злегка підводять.
 3. Кінець болта заводять в отвір для кріплення регулюючої гайки з шайбою, яка при цьому залишається за межами скоби.
 4. Скоби фіксують на болтах кареток, але не повністю.
 5. У паз знизу вставляють нижню напрявляючу.
 6. Дверне полотно повертають горизонтально і відводять в сторону відчинення.
 7. Олівцем зазначають максимальну довжину відчинення.
 8. Проводять корекцію просвіту між стінкою і полотном. Для цього рухають на потрібну відстань нижню частину дверей, на підлозі відзначають вибране положення ножа. Просвіт не повинен бути ширший за 0,5 м.
 9. Або знімають гайки кареток, знімають стулку, нижню направляючу монтують до підлоги на 2 саморізи.
 10. Виїмку поєднують з направляючою.
 11. Дверне полотно знову навішують, і гайки слабо затягують.
 12. Підтягуючи або послаблюючи болти, встановлюють потрібний просвіт між підлогою та дверима.
 13. Гайки на каретках закріплюють, при цьому коректувальні болти утримують від прокручування.

Побачити весь алгоритм монтажу можна на відео, яких дуже багато в мережі Інтернет. Там же можна знайти схеми та креслення розсувних систем в розрізі.

ДЕКОРУВАННЯ

Встановлення розсувних дверей своїми руками завершують оформленням конструкції декоративними елементами. Вгорі над направляючою монтують лиштву. ЇЇ можна декорувати під загальний стиль приміщення, наприклад, заклеїти шпалерами або пофарбувати в той же колір, що і стіни в кімнаті. Після цього можна прикрутити ручки та врізати замок.

ВИСНОВОК

Знаючи, як самостійно встановити розсувні міжкімнатні двері, ви можете істотно заощадити кошти на монтажних роботах, особливо, коли таких систем в будинку передбачено кілька. Щоб двері-купе нормально розсовувалися та могли повністю виконувати покладені на них функції весь термін експлуатації, важливо дотримуватися всіх етапів інструкції, а роботи по монтажу робити акуратно не поспішаючи.

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 0 Оцінка: 0]

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я