Компанія «Festool», знаний деревообробниками бренд переважно ручних інструментів, вивів на ринок новинку – монтажну дискову пилку TKS 80 EBS.

Із широко представлених анотацій можна зробити висновок, що головне її достоїнство  – безпечна експлуатація. «Щорічно при роботі з дисковими пилками трапляється близько 4000 травм, тобто 16 травм за робочу зміну. Майже 26 відсотків важких нещасних випадків закінчуються пенсією за інвалідністю (статистика Головного об’єднання німецького державного страхування від нещасних випадків DGUV «Виробничий травматизм»). При роботі монтажною дисковою пилкою TKS 80 знижується небезпека важких порізів».

Убезпечування від травмування гарантують високочутливі сенсори вбудованого пристрою SawStop. При контакті леза із шкірою оператора пиляльний диск практично миттєво (протягом п’яти мілісекунд) зупиняється  та зникає під верстатом. За необхідності захист SawStop можна відключити.

Принагідно варто сказати, що ідея розробки технології SawStop належить інженеру Стіву Гассе, який згодом заснував однойменну компанію, що стала одним з провідних постачальників стаціонарних циркулярних пилок у США.

Пилка має всі можливості для гнучкої обробки навіть дуже великих заготівок: глибина різу до 80 мм. За рахунок нахилу пиляльного полотна вліво отримуємо чистий різ – без сколів, менше сколів на лицьовій стороні й при поздовжньому розпилюванні під кутом. Цьому сприяє запатентований протисколювальний вкладиш для двостороннього захисту крайки матеріалу. Збільшення робочої поверхні забезпечують подовжній і кутовий упори. Кожух із всмоктуючою муфтою CLEANTEC забезпечує хороше відведення пилу та тирси для того, аби місце різу весь час контролювалося.  В бічному відсіку легко розміщуються пиляльний диск, патрон і штовхач.

До речі, про патрон. Виробник називає його «розумним». Саме він заганяє під дією пружини алюмінієвий блок в обертовий пиляльний диск, якщо він торкнеться шкіри. Після спрацьовування патрон змінюється за дві секунди.

Інструмент оснащений універсальним пиляльним диском W40 (254×2,4×30 мм), який характеризується зносостійкістю й точністю в найжорсткіших умовах експлуатації. Він із високоякісної сталі та із зубами з дрібнозернистого твердого сплаву. Слід пам’ятати, що ідеальних результатів пиляння можна досягти, якщо якість пиляльного полотна буде відповідати якості інструменту. Відзначається і його універсальність: однаково годиться для обробки масиву деревини, столярних плит, фанери, мультиплексу/шаруватої деревини, неламінованих ДСП, МДФ і твердо-волокнистих плит. Кут різу й форма зуба відповідають оброблюваному матеріалу й конструкції інструменту. Кольорове маркування полегшує правильний  вибір пиляльного диска.

Для роботи з урахуванням особливостей матеріалу слугує сучасна електронна система Multi Material Control із регульованою та постійною швидкостями обертання та схемою контролю температури.

Спеціалізація пилки:

  • торцювання пиломатеріалів шириною до 820 мм на рухомому столі при глибині різу 20 мм;
  • поздовжнє різання матеріалів товщиною до 80 мм і шириною 600 мм із розширювачем;
  • різання під кутом від -2  до 47 градусів завдяки поворотному пиляльному диску.

Інші технічні характеристики пилки TKS 80 EBS:
Споживана потужність 2 200 Вт
Число обертів холостого ходу за хв.     1700 – 3500
Діаметр пиляльного диска                     254 мм
Розміри стола                                        720 x 850 мм
Висота столу без ніжок                          385 мм
Висота столу на ніжках                          900 мм
Маса                                                     60 кг

Чи можна цю інструментальну новинку придбати в Україні? У фірмовому інтернет-магазині «Festool» нам повідомили, що на їхній склад пилка TKS 80 ще не надходила. І не надійде, поки на неї не буде конкретних заявок. Так  працюють в Україні більшість інтернет-ритейлерів.

*  *  *

Ми поцікавилися, чи не відстають від компанії «Festool» інші виробники аналогічного деревообробного обладнання. І на підтвердження того, що й вони можуть похвалитися інструментальними новинками, що вже опинилися в десятці топових, познайомимо з трьома з них.

Півтора кіловата акумуляторної потужності

Пилка DeWALT DCS576N однойменної торгової марки акумуляторна. Якщо раніше вважалося, що акумуляторні дискові пилки – це малопотужні інструменти для робочих потреб, коли розетки під рукою немає, а тягти бензогенератор не хочеться, то компанія «DeWALT»  вирішила спростувати такі упередження. Півтора кіловата потужності на 190-міліметровий диск –  і це точно акумуляторний варіант. Ця бездротова пилка, що здатна позмагатися в продуктивності з багатьма мережевими, дійсно працює від фірмових «девальтовских» літій-іонників FlexVolt на 54 вольта.

Відзначимо, що електропривід тут, як в інших акумуляторних інструментах «DeWALT», безщітковий, що добре і для економічності заряду, і для простоти обслуговування:  не потрібна регулярна заміни щіток та відсутність іскріння при роботі.

Без акумулятора (до речі, і ціна пилки традиційно вказується теж «без») пилка важить 3,7 кг, тож і після підключення джерела живлення не виникне дискомфорту через збільшення ваги. Заряду акумулятора ємністю дві ампер-години вистачає в середньому на годину інтенсивної роботи: відмінний результат за такої потужності.

Передбачена можливість підключення пилососа.

Комплект поставки: пиляльний диск, паралельна напрямна, адаптер пилососа, ключ.

Нічого нема ідеального. Пилка DCS576N теж не ідеальна: вона живиться від малопоширених акумуляторів (це не є проблемою, якщо у  вас весь акумуляторний інструмент однієї марки), а також несумісна з шинами інших виробників.

Інші технічні характеристики DeWALT DCS576N:
Кількість швидкостей 1
Висота пропилювання 67 мм
Діаметр отвору пиляльного диска 30 мм
Кут нахилу 45 град
Швидкість обертання 5800 об/хв.

«Важковаговичка» від «Makita»

У числі потужних ручних деревообробних інструментів і пилка від японського бренду «Makita» моделі 5143R

«Makita» в цій моделі перевершила себе, оснастивши пилку  пиляльним диском  діаметром  аж в 355 міліметрів. Та й вага її не з легких – 14,5 кг (головним чином її збільшив двигун у 2,2 кВт), отже  аби тривалий час вправлятися з нею, треба підкачатися. Зате при пилянні під прямим кутом пилка здатна подужати глибину до 130 мм, а при нахилі в 45 градусів – до 95 мм.

Ясна річ, двигун оснащений плавним пуском, інакше користуватися цим «гігантом» було б небезпечно. Для безпеки  передбачені гальмування шпинделя та система автоматичного зчеплення, що спрацьовує при блокуванні диска під час різання.

Звісно, є й інші достоїнства в цієї «важковаговички» від «Makita». Передбачена потужна збільшена опорна плита для особливо точних робіт. Зручна додаткова ручка полегшить роботу пилкою. Кожух диска з патрубком для пилососа. Твердосплавний диск входить у комплект поставки. У цій моделі безступінчасте регулювання кута нахилу  – в межах 0-60  градусів. Зручна система регулювання глибини пропилювання. Точне встановлення градусного нуля виконується за допомогою юстувального гвинта. Нові торсіонні демпфери та обмеження пускового струму збільшують термін служби пилки, захищаючи двигун, редуктор і підшипники. Вони ж зменшують рівень шуму та вібрації.

Інші технічні характеристики Makita 5143R:
Кількість швидкостей 1
Діаметр отвору пиляльного диска 30 мм
Швидкість обертання 2700 об/хв.

Потужна і при тому легка

У компанії «Bosch» найпотужнішою дисковою пилкою є модель GKS 190 Professional.

Потужна і при тому легка пилка (вагою 4,2 кг) може похвалитися двигуном на 1400 Вт, який забезпечує швидкість  5500 об/хв. Завдяки цьому модель легко справляється і з твердими породами дерева. Модель належить до класу ручних дискових пилок, що працюють від електромережі.

Ще однією її перевагою є значна глибина пропилювання (при розмірі диска в 190 мм пропилювання  можливе до 70 мм), яка регулюється за допомогою дугової шкали. Відмінний кут різання  й під нахилом – до 56 градусів. Це – максимальний показник для даного класу дискових пилок. При нахилі в 45 градусів циркулярка вільно «розпускає» дошку-«п’ятдесятку». Регулювання нахилу здійснюється покроково через кожні три градуси.

Оснащена пилка турбовентилятором, призначення якого – очищати робочу зону від пилу й стружок.

Коли вугільні щітки зношуються, циркулярка автоматично відключається, запобігаючи пошкодженню редуктора. Працює Bosch GKS-190 плавно, без ривків, але досить шумно – рівень шуму 107 дБ. Убезпечує від випадкового вмикання блокування кнопки запуску. Деякі користувачі відзначають, що кнопка запуску досить туго натискається, але після двох місяців експлуатації «йде» легше. Шнур живлення довгий і на холоді не «дубіє», що дає можливість активно користуватися інструментом в зимову пору року.

Лита алюмінієва підошва виконана без люфтів і не «ходить» під час розпилу. На ній є розміточна шкала та два візирних заглиблення для прямолінійного пиляння та під нахилом. Прогумовані ергономічні рукоятки забезпечують зручний хват і не вислизають під час роботи.

У комплекті йде патрубок для пиловідведення.

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 1 Оцінка: 4]

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я