Матеріал, про який піде мова в цій статті, ясна річ, – штучний ротанг. Його, як меблевиробний уже облюбували й українські меблярі. Серед них столична компанія «Conetto Concept», з представником якої – Максимом Купіним – ми й вели розмову про штучний  ротанг та про його використання в меблевому виробництві.

В сучасній моді на оформлення та декорування житла вже декількох років, як на лідируючі позиції вийшли меблі та аксесуари з натурального і штучного ротанга. І цьому значною мірою сприяло потужне входження у меблярство  альтернативного натуральному ротангу штучного ротангу (його ще називають синтетичним, техно- або поліротангом).

Відомо, що натуральний ротанг – це назва групи тропічних ліан, які ростуть у таких географічних регіонах, як Азія, Австралія й Африка. Ротанг є одним із найміцніших видів лісоматеріалів, які  є в світі. Ротанговую ліану практично неможливо зламати або порвати. Маючи діаметр до семи сантиметрів, вона може досягати довжини в сотні метрів. Коли ліану зрізають, вона дуже швидко відростає, що робить ротанг вигідним поновлюваним ресурсом.

Прі нагріванні ротанг стає м’яким і податливим, завдяки чому з нього можна плести різні конструкції. Після того, як ліана остигає, вона твердне й стає надзвичайно міцною та жорсткою. Протягом багатьох століть ротанг використовувався в тих регіонах, в яких він росте в природних умовах.

Чому, маючи стільки меблевиробних достоїнств, натуральний ротанг нині поступився штучному, який меблярі, зокрема й українські, почали використовувати дуже активно? На те є ряд причин. У тропічному кліматі, де росте натуральний ротанг, – це міцний і довговічний деревний матеріал, фізичні показники  якого практично не можуть перевершити інші меблевиробні породи дерева. На жаль, в іншому кліматі  він не настільки добре проявляє свої властивості під впливом атмосферних проявів. Якщо залишити ротангові меблі в холодних і вологих умовах (а саме для виробництва екстер’єрних, садових меблів ротанг традиційно й використовується) його якості будуть стрімко падати, матеріал почне страждати від цвілі, а потім загнивати. Немає ніякого надійного способу, щоб захистити натуральний ротанг від шкідливих для нього впливів, і навіть якщо його обробляти, він все одно не в змозі буде витримати холодний і мокрий клімат. Натомість штучний ротанг може бути успішним там, де не справляється натуральний, наприклад, експлуатуючись просто неба.

Синтетичний ротанг є надзвичайно надійною заміною натурального, яка стовідсоткового його імітує. Меблі з нього не вигорять на сонці, вони можуть бути залишені на вулиці в холодну погоду й навіть під снігом – їхня якість не погіршиться.

– В основі своїй, – дає подальші роз’яснення Максим Купін, – штучний ротанг каучуковий. Для отримання ротангових «шнурків», чи джгутів застосовують метод екструзії. Синтетичну масу проштовхують через формуючий її профіль отвір, у результаті чого отримують еластичну «лозу» різної довжини й ширини (якщо потрібна  форма стрічки) або різного діаметра (коли потрібна кругла форма). Штучна «лоза» може мати гладку або фактурну поверхню. Так, синтетичні джгути (фото 1) можуть мати різну форму поперечного перерізу, що імітує натуральні матеріали – кору, прути, одно- або двоколірні шнури або ж широкі стрічки листя пальми рафії. Синтетична основа штучного ротагну покривається захисним поліетиленовим шаром.

– А його плетіння має якість відмінності від роботи з натуральним ротангом?

– Ще одна перевага техноротанга в тому, що він еластичніший, тому плетення меблів різних форм є зручнішим, а відтак і дешевшим.  Його еластичність у готових меблевих виробах не означає, що вони, якщо це -стільці, крісла, гамаки чи дивани, під дією ваги людини, розтягуючись певною мірою, такими розтягнутими й залишаються. Ні, штучний ротанг розтягується за методом пружини.

– Залежно від товщини джгутів помітно міняється й зовнішній вигляд плетених меблів…

– Так, можливість використовувати джгути різної форми й різної товщини дає дизайнерам творчий простір для урізноманітнення плетених меблів. Стрічкоподібні джгути в меблях для сидіння чи лежання зручніші, бо не такі горбисті, як круглі, але круглі, особливо більших діаметрів (штучний ротанг зазвичай продукується в діаметровому діапазоні від 16 до 50 мм), надають меблям ефектнішого вигляду. Тому зазвичай використання плетених меблів, особливо з товстого ротангу, передбачає оснащення їх подушками чи матрацами.

– Як мовиться, палиця з двома кінцями. Такі «підсилки» роблять плетені меблі комфортнішими, але вразливішими при використанні просто неба: ротанг демонструватиме свою відмінну невразливість, а от подушки…

– Правильне зауваження. Аби й подушкам для плетених меблів додати вологостійкості,  для їхнього пошиття використовується водовідштовхувальні тканини, тож навіть несподівана злива не завдасть їм великої шкоди, але це не означає, що мочити їх можна регулярно. На ніч та, звичайно, під час холодної й мокрої погоди, подушки потрібно прибирати. Для того вони обов’язково є легко знімними. Для максимальної зручності можна використовувати для зберігання подушок ротанговий комод чи скриню. Які стильово гармонуватимуть з іншими плетеними меблями.

– Тобто плетеними можуть бути й зразки корпусних меблів?

– Можуть. У нашому асортименті є ротангові комоди й навіть шафки. 

Але продовжу тему переваг меблів із штучного ротангу. Вони зручні в догляді за ними. Якщо експлуатуються в приміщенні, достатньо пропилососити. Якщо це – вуличні меблі, які запилюються швидше, досить буде просто обмити їх струменем води із шланга.  Якщо ж забруднення сильне, годяться звичайний гель для миття посуду або розчин господарського мила, м’яка щітка або губка. Агресивні миючі засоби все ж не варто використовувати. В цілому, синтетичний ротанг, тобто меблі, на подив легко підтримувати в хорошому стані, навіть якщо протягом всього року вони на вулиці під дощем і снігом. Не знадобляться спеціальні креми, воски або процедури.

І, звичайно ж, штучний ротанг не є сприятливим середовищем для всіляких шкідників і мікроорганізмів, він не схильний до пошкодження цвіллю. Такі високі гігієнічні властивості поліротанга роблять його кращим матеріалом для людей, котрі потерпають від алергії.

Велика колірна гамма – ще одна якість штучного ротанга, яка вкрай приваблива передусім для дизайнерів, які шукають неординарних інтер’єрних рішень. Виробники (переважно китайські) пропонують найрізноманітніші варіації – від дуже точної імітації натуральних матеріалів до найяскравіших і несподіваних колірних рішень. Для тих, хто побоюється використовувати синтетичні матеріали в побуті через можливу ​​наявності в їхньому складі речовин, шкідливих для здоров’я та навколишнього середовища, важливою буде інформація про те, що штучний ротанг належить до матеріалів категорії GREEN. Це означає, що він екологічно чистий, підлягає повторній переробці.

– Судячи про ті меблеві комплекти, які є в асортименті вашої компанії, плетені меблі із штучного ротангу перестали сприйматися, як переважно вуличні?

– Завоювавши популярність у споживачів в якості вуличних, дачних і садових, меблі із штучного ротангу чудово зарекомендувала себе ще й як меблі для використання всередині приміщень, бо здатні створювати комфорт і затишок у вітальнях, кухнях, ванних кімнатах і спальнях. Дуже швидко оцінили переваги меблів із штучного ротанга й підприємці із сфери HoReCa. Такі комфортні й невибаглива меблі є чудовим варіантом для барів, ресторанів, SPA-салонів, готелів і тому подібних закладів. Крім всіх перерахованих переваг меблів із штучного ротанга, і ціна їх на порядок нижча, ніж на аналогічні вироби з натуральних матеріалів.

Як приклади використання штучного ротангу для різнопланового меблевиробництва продемонструємо кілька зразків плетеної продукції компанії «Conetto Concept».

Диван Beatrice White є частиною колекції Beatrice. Його головною родзинкою є ажурний стиль плетіння. Він немов витканий з павутини. Декоративні «коси», якими заплетена спинка й підлокітники дивана, виконані з триколірного бежевого ротанга. Візерунок плетіння й натуральні кольори надають цьому виробу необхідного колориту. Ніжність образу додають подушки бежевого кольору. Вони м’які на дотик і зручні при сидінні. Алюмінієвий каркас, зварений з урахуванням анатомічних особливостей, дозволяє безперешкодно пересувати диван з місця на місце. Легкість і міцність конструкції доповнюється зручним матрацом.

Плетені столи із штучного ротанга мають ряд переваг перед пластиковими столами. По-перше, вишуканий зовнішній вигляд. По-друге, стійкість конструкції: завдяки металевому каркасу й широким ніжкам плетений стіл легко встановлюється на грунті, газоні, плитці або на будь-який інший поверхні. Стільницю можна вибрати скляну, мармурову, металеву. Плетений обідній стіл може привнести в дизайн вітальні трохи авангарду й оригінальності, особливо, якщо стіл буде незвичайної форми. Плетені столи не будуть недоречними і в домашніх бібліотеках, і в зимовому саду, і навіть в робочому кабінеті.

Комод із ротанга Praga – універсальний виріб, який не займає багато місця, проте за своєю функціональністю не поступається жодному іншому предмету меблевого комплекту.

Для чого потрібен комод з ротанга й де його краще використовувати? Це – по суті багатофункціональна компактна шафа з полицями, ящиками для зберігання різних речей: побутових предметів, посуду, постільної білизни тощо. Можна використовувати такий комод, як підставку для гаджетів, ноутбука, врешті –  як журнальний столик, на якому зручно залишити газети, журнали, кавовий або чайний набір. Може бути помічним в обідній зоні на подвір’ї чи в саду: не доведеться щоразу ходити в будинок за необхідними кухонними предметами, адже й серветки, й чайний набір, і посуд тепер під рукою – в красивому незвичайному комоді.

В усіх виробників ротангових меблів в обов’язковому порядку є в асортименті й конструкції підвісних крісел, так званих коконів. Є такі предмети і в компанії  «Conetto Concept». Це модель Sakura.

До сказаного Максимом Купіним можна додати ще дещо про штучний ротанг. Ринок пропонує й поліротанг преміум-класу. Тобто ворсистий, структурний ротанг – з імітацією під натуральний. Звичайний штучний ротанг при наближеному розгляді має вигляд пластика, а ворсистий відмінно імітує натуральний як візуально, так і на дотик. Це досягається наявністю унікальної ворсистої текстури техноротанга, яка властива натуральному ротангу. На дотик ротанг нагадує виноградну лозу – шорстка, неоднорідна поверхня. При цьому такий ротанг у плетінні лягає не однотонно, а з переходами від одного кольору (відтінку) до іншого, що надає меблям особливого шарму.

Якщо читача ще не втомив перелік переваг і достоїнств штучного ротангу, то на завершення розповіді про нього, звернемо увагу й та те, що штучний ротанг вигідний, як і в цілому плетене меблярство, для меблевих стартапів. Для тих, хто прагне започаткувати виробництво меблів, не маючи для цього великого стартового капіталу. Для виробництва плетених меблів не потрібно того набору верстатів, без яких не обійдешся в традиційному меблевиробництві,  комплектуючих, фурнітури й опоряджувальних матеріалів. Каркаси для плетених меблів нескладні у виготовленні, до того ж їхнє виготовлення (як дерев’яних, так і металевих) можна замовити підрядникам. І ще більше вигоди, якщо в якості меблевиробного матеріалу обрати штучний ротанг: він значно дешевший від натурального.

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 0 Оцінка: 0]

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я