На думку більшості дизайнерів, кухонні меблі  сьогодні не повинні бути надто викликаючими, а мають служити гармонійним доповненням до загальної обстановки в помешканні; бути стильними, але надмірно не привертати увагу. Як і в минулому сезоні, основними трендами при створенні сучасного дизайну залишилися використання екологічних матеріалів, пошук максимально простих і лаконічних рішень та гармонійний симбіоз практичності й комфорту.

Нічого зайвого – сучасний фасадний тренд

Практичність, справжній комфорт і візуальна простота нарешті прийшли на зміну «кричущому» шику. Рівні прямокутні форми та індивідуально підібраний відтінок під загальний дизайн кухні – саме це нині характерно для фасадів кухонь, котрі, як відомо, значною мірою визначають меблеву моду загалом. Але за простими фасадами нині високофункціональні шухляди, полиці, висувні секції без показної демонстрації посуду й вбудованої техніки.

Залишаються в минулому надмірно декоровані фасадні фактури – з орнаментами, візерунками чи різьбленням. На зміну обʼємній фільонці та рамковій конструкції дверцят, навіть в економ-варіантах, прийшов мінімалізм із плоскими поверхнями.

Сміливий тренд – чорний колір кухонних гарнітурів.

Втім, доречним і естетично вмотивованим чорний колір кухні буде лише в тому випадку, якщо дотримані всі правила його застосування: досить велика площа приміщення, правильне освітлення, грамотний підбір всіх інших деталей інтерʼєру кухні. Модернові чорні фасади можуть закривати шафи від підлоги до стелі. Чорні або дуже темні дверцята нерідко поєднують із деревом, каменем, створюючи інтерʼєри як в класичних, так і в авангардних стилях.

Сучасні прийоми оформлення кухонь різноманітні, але при цьому вони лаконічні. Базуються на таких стилістичних напрямках, як «мінімалізм», «лофт», «хай-тек», «індустріалізм». Але й більш «домашні», затишні стилістики здатні інтегрувати свою концепцію в рамки сучасного інтерʼєру – «кантрі» та еко-стиль, скандинавські та середземноморські мотиви цілком можуть вплітатися в загальну канву дизайну кухонного простору.

Мейнстрімом наступного сезону буде так звана «розумна еклектика». В якості основи вибирається один стиль (найчастіше, він так само повинен бути сповненим лаконізмом і практичністю), і до нього дуже дозовано додаються елементи з інших стилістики для привнесення комфорту, затишку й естетичності. Якраз правильне дозування елементів різних стилістичних проявів диктує успіх створюваного дизайну.

Меблеві фасади завтрашнього дня

Більш докладно про кухонномеблеві тенденції наступного року розповідає Іван Гавриловмеблевий дизайнер, співзасновник «Marko Studio».

– Розповім про тенденції, які я бачу в сегменті «кухні на замовлення», і як дизайнер, і як виробник, і як споживач меблів. Якісь із них будуть спірними. Але це навіть добре. Відразу ж хочу застерегти, що в різних сегментах свої тренди. Мені самому цікавий сегмент меблів із середнім бюджетом і вище. І тенденції, про які говоритиму, більшою мірою привʼязані саме до цього сегменту.

А також, хочу сказати, що не варто змішувати реальні тенденції й виставкові. На виставках,зазвичай, присутні великі гравці, які пропонують своїм клієнтам модульні системи. На практиці ці системи важко застосовні. Реальність, яка нас оточує, трохи інша. Тому, я говоритиму саме про ті тенденції, які я бачу на практиці, спостерігаючи за колегами, поведінкою клієнтів і виробників.

Незмінним трендом  залишиться використання натуральних матеріалів. Якщо говорити про фасадні комплектуючі, й загалом про зовнішній дизайн кухонь, то набиратиме популярності використання дизайн-шпону для опорядження меблів. Постачальники пиломатеріалів активізували постачання штучно «доопрацьованого» шпону: фарбованого, реконструйованого мультишпону, а також готових декоративних панно.

Фасадні ручки, згідно з трендом спрощеності, продовжать втрачати функцію  нарочито декоративного елемента й все менше фокусуватимуть на собі увагу. Уже дійшло до того рівня спрощеності, коли фасади взагалі «відмовляються» від ручок, або погоджуються на врізні, що не виходять за межі поверхонь меблевих фронтів. Кухня без фасадних ручок, з одного боку, більш функціональна, з іншого – не перевантажена деталями й плюс до всього  – менше незручностей і перешкод, які можуть створювати меблеві ручки.

У поціновувачів сучасної класики стають популярними кухні в англійському стилі. В Європі цей стиль давно знайшов свого споживача. У англійських кухонь є невелика рамка, яка зафіксована на корпусі й залишається на місці в момент відчинення фасаду. Наявність рамки значно ускладнює кухню й робить її більш унікальною, особливо в наших реаліях. Багато великих компаній починають пропонувати своїм клієнтам альтернативні варіанти. Наприклад, з імітацією рамки. Але це не те. Рамка повинна бути на корпусі – це стандарт стилю.

Не можна обминути питання колірного оформлення фасадів завтрашнього дня. Іван Гаврилов провідними кольорами й відтінками назвав такі: сіро-зелений, фісташковий, відтінки сірого, синього, охру.

Популярні фасадні тренди в моделях вітчизняного ринку

Проаналізувавши фасадні пропозиції українських виробників і постачальників, легко прийти до висновку, що кардинальної переорієнтації на тренди завтрашнього дня, про які йшлося в першій частині цієї публікації, не спостерігається. Підхід звичний: всього потроху- і надміру декорованих фігурним фрезеруванням та різьбленими й вилитими з поліуретану елементами, і скромніших – але все ж рамкових – моделей, і трендово-мінімалістичних.

Компанія «АГТ плюс» для виробництва меблевих фасадів традиційно послуговується панелями свого незмінного партнера – турецької компанії «AGT», котра, як і кожен виробник меблетворчих матеріалів, дуже чутливо реагує на модні тренди й тенденції. Прикладом такої конкурентоздатної реакції стала плитна колекція Supra Mat , в якій двадцять варіантів матового декорового опорядження і про яку ми отримали докладну інформації від менеджера компанії «АГТ плюс» Владислава Караєва.

У контексті сьогоднішніх фасадних трендів тут те, що фасади із плитної колекції Supra Mat у матовому виконанні, котре надає їм колірної стриманості. У декоровому наборі колекції присутні  модні нині сірі кольори й відтінки. Ті меблярі, які воліють мати за орієнтири те, що практикують світові авторитети в меблярстві, в новій колекції «АGT» присутні декори, максимально наближені до активно використовуваних нині компанією «ІКЕА», для тих же, котрим для індивідуальних проектів потрібні ексклюзивні декори, в колекції з Supra Mat найдуться й такі – рожеві, пурпурні, кольору морської хвилі тощо.

Панелі колекції Supra Mat, а відтак і фасади «АГТ плюс», вироблені з них, опоряджені італійською плівкою, котра забезпечує їм відмінну експлуатаційну практичність. По-перше, у фасадів двохстороннє плівкове обкутування, по-друге, вони наділені унікальною здатністю «самозаліковування» незначних пошкоджень типу неглибоких подряпин під дією тепла, спрямованого над ушкоджені місця. Інше свідчення практичності цих опоряджувальних плівок –  бархатисте тактильне відчуття, але при цьому на них не залишаються відбитки пальців. А для безслідного видалення масних плям достатньо скористатися меламіновою губкою. До речі, компанія «АГТ плюс» продає клієнтам такі фасади в комплекті з цим меламіновим засобом догляду за ними.

Одеська фабрика «Грандвуд» вивела на ринок вісім видів меблевих фасадів. Деякі із них мають незвичайний дизайн, а деякі більше схожі на класику. Це добре продумані меблеві моделі, кожна з яких може додати в інтерʼєр вишуканості й оригінальності.

Тим тенденціям і трендам, про які ведемо мову в цій статті, найбільшою мірою відповідає фасадна модель «Ніколь».

Дуже оригінальний і дещо «скандальний» меблевий фасад,- так характеризує цю модель виробник. Якщо під «скандальністю» розуміється його максимальна спрощеність, то вона похвальна. Можливо, зараз ще такий фасад справді зацікавить мало кого, але саме в цьому його призначення – подобатись нині найбільш креативним дизайнерам і меблярам, а завтра подобатися всім. Меблеві фасади «Ніколь» оригінальні й навіть дещо зухвалі попри свою простоту й лаконічність дизайну (чіткі лінії й прості геометричні форми). Вони для акцентованих інтерʼєрів, в яких є продумане дизайнерське рішення. Фасад «Ніколь» вимагає серйозного конструкторського й дизайнерського опрацювання для інтеграції в меблевий виріб. Але, результатом осмислення й подолання цих складнощів  будуть неординарні та ексклюзивні меблі.

Нашу увагу в контексті означеної теми привернули фасади польського виробництва, в основі яких панелі німецької торгової марки «Niemann». Їх просуває на український ринок львівська компанія «Єврофасади». 

AKRYL EVOLUX – високоглянцевий, водостійкий, акриловий, матеріал стійкий до механічних пошкоджень.

При виробництві фасадів із цього матеріалу використовується технологія лазерного личкування, яка забезпечує високий ступінь захисту від попадання вологи. Крім того, шов залишається абсолютно невидимим і створює ілюзію монолітного акрилового пластику. Ламінат зменшений до товщини 0,5 мм, тому дешевший, ніж аналоги на ринку.

Інша фасадна цікавинка із МДФ-панелей, облицьованих натуральною шкірою. Якщо у першому випадку вимогам фасадного тренду завтрашнього дня відповідає експлуатаційна практичність акрилових фасадних покриттів, то у фасадів із панелей LEATHER козирні ознаки – натуральність та неординарність: реконструйована шкіра приховує композитну суть плити.

МДФ, покритий шкірою, є варіантом для тих, хто не боїться застосовувати авангард в інтерʼєрі свого будинку або офісу. Текстура на дотик ідентична натуральній шкірі, запах – також. З допомогою такого матеріалу можна отримати дуже елегантний і «теплий» декор інтерʼєру, а меблі з такими фасадами набудуть благородності й високого класу. Шкіряне покриття дуже стійке до УФ-випромінювання. Доступне у варіантах – чорний колір – гладкий і структурний, темно-коричневий, карамельний, бежевий.

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 1 Оцінка: 5]

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я