Дивани, пуфи і крісла не втратять представницький вигляд, якщо їх власники знають особливості догляду за шкіряними меблями.
Невеликий екскурс в історію

Шкіряний диван не завжди був предметом розкоші. У Версальському палаці Людовика XIV, де вперше з’явилася м’яка лава зі спинкою і 4 парами ніжок, меблі обшивали китайським шовком або гобеленовим полотном ручного вироблення. “Король-сонце” вважав, що саме така оббивка гідна його фавориток.
А в цей час власники паризьких шинків покривали табурети кінськими або коров’ячими шкірами, щоб шпаги мушкетерів не чіплялися за краї меблів.
Ця традиція зберігалася аж до 1848 року, коли в Англії законодавець мод і прихильник Вольтера, граф Філіп Стенхоуп Честерфилд, замовив лондонському меблевому майстрові чудернацький диван.
Це була низька м’яка лава, повністю обшита шкірою теляти, яка кріпилася до сидіння декоративними гудзиками. Каркас дивана пом’якшув кінський волос. Лава мала м’які валики з боків і низьку закруглену спинку, які були простьобані каретним стягуванням, щоб наповнювач не збивався.
Вже в 1860 році “Честер” начал свій переможний хід по світу. З цього часу він став схожий на сучасну модель.
Шкіряні дивани прикрашали салони французьких вельмож і американських бізнесменів. Їх можна було зустріти в закритих англійських клубах і приймальнях відомих адвокатів.
Навіть зараз любителі антикваріату вважають доречнимі віддати 15-20 тис. євро за англійський раритет віком в 150 років. На онлайн-аукціоні ebay ціна за відновлений Viceroy Chesterfield коливається від 9 до 12 тис. дол.
Як зберегти зовнішній вигляд оббивки
Доглядати за чорним або рудим шкіряним диваном не складно і це не вимагає великих фінансових вкладень, адже якісний матеріал не боїться вологи та бруду.

На відміну від текстильної оббивки, шкіра не вбирає запахи і не боїться жирних плям. Основними ворогами для неї є пил, кігті тварин і гарячі напої. Якщо ви зможете позбутися звички пити каву і глінтвейн лежачи та триматимете домашніх вихованців чимдалі, то статусні меблі прослужать вам не одне десятиріччя.
Догляд за шкіряними меблями

Щоб диван і офісне крісло зберігали фешенебельний вид, досить дотримуватися всього 5 пунктів:
- Щотижневе прибирання пилососом. При цьому треба приділити особливу увагу швам і стикам.
- Щомісячне вологе прибирання за допомогою слаболужного мильного розчину або миючих засобів на основі рослинних компонентів. Після цього оббивку треба протерти сухою мікрофіброю.
- Щоквартальна обробка лляною або кокосовою олією. Це відновлює блиск і запобігає появі мікротріщин. Для цієї мети можна використати професійні кондиціонери.
- Щорічна поліровка засобами на основі бджолиного воску. Консерванти захищають шкіру від налипання бруду і зберігають її еластичність.
- Щільні штори на вікнах. Натуральна оббивка не любить яскраві сонячні промені і високу температуру. Тому не треба встановлювати шкіряні меблі навпроти вікна, що виходить на південну сторону, і поряд з батареєю. Сушити диван або крісло гарячим феном також заборонено. Будь-яке прибирання повинне завершуватися природним висиханням предмета.
Догляд за білим шкіряним диваном вимагає більших зусиль. Це пов’язано з тим, що цей матеріал легко забарвлюється в інші кольори. На ньому можуть залишати сліди сині джинси, червоне вино та зелена трава.
Для того, щоб вивести застарілі плями, знадобляться професійні засоби.

Але якщо поквапитися, то можуть допомогти вологі серветки для рук або господарське мило. Після цього поверхню треба протерти гліцерином.
Для виведення плям застосовуються:
- нашатир, тальк або хлібний м’якиш – від крапель жиру;
- перекис водню – від крові;
- скотч – від слідів кулькової ручки та маркера;
- молоко – для брудних швів;
- лимонний сік – для пожовклих ділянок поверхні.
Якщо ж світлий диван був залитий вином або зеленкою, а швидкої реакції з боку власників не було, то без послуг клінінгової компанії не обійтися. Майстри володіють методом делікатної хімчистки і захисту дорогих меблів від агресивних чинників довкілля.
Эко-шкіру, на відміну від натуральної, неможливо відчистити підручними засобами. Для догляду за нею потрібні професійні препарати та засоби для фарбування.
Порада: Перед обробкою забрудненої ділянки нанесіть засіб на задню частину спинки і подивіться, як відреагує матеріал.
Догляд за шкірою Futura
Лінійка продукції виробника Futura налічує 36 фактур: від щільної анілінової до лакової. Заводи компанії пропонують матеріали для взуттєвої, меблевої, галантерейної промисловості.
Шкіра Futura відрізняється зносостійкістю, тому вона використовується в автомобиле- і літакобудуванні.
Тому ви можете замовити м’які меблі, які ідеально підходять для будь-якого інтер’єру. Залежно від вибраного стилю, ви можете вибрати оббивку бархатистої або глянсової текстури.
Futura підійде і для шкіряного кутового дивана,і для робочого місця керівника.

Догляд за шкіряним диваном або кріслом Futura можливий за допомогою засобів італійської ТМ “Alberty Angelo”. Ця компанія вже 30 років працює на ринку хімчистки і реставрації меблевих матеріалів і є партнером Futura в області чистячих і фарбуючих засобів. Гелі, очисники і спреї “Альберто Анжело” відмінно справляються з мікро-тріщинами, потертостями і складними забрудненнями.
Для щомісячної обробки меблів радимо крем-кондиціонер “Grass Leather Cleaner”. Він містить гліцерин, кокосову олію, УФ-захист і натуральний віск. Цей засіб швидко вбирається, не залишаючи плям.
Але при цьому важливо пам’ятати, що засоби для чищення шкіри не підходять для замші та нубука. Застосовуючи їх не за призначенням, ви ризикуєте зіпсувати зовнішній вигляд виробу безповоротньо.
Порада: Правильний догляд за меблями зі шкіри виключає застосування спиртових розчинів вище 25%, хлорвмісних речовин та ацетону. Дбайте про оббивку меблів, як про своє обличчя, і дотримуйтеся 3 правил: очищення, пом’якшення і захист.
Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації