Столи – це ті меблі, котрі чи не найбільшою мірою у різний спосіб трансформуються. Які вони – нові варіанти столів-трансформерів.

Найдавніший, найпоширеніший і найпростіший вид столової трансформації – зміна габаритів. Таких змін часто зазнають кухонні та обідні столи у вітальнях. При цьому вони зазвичай не змінюють призначення. Але є столи-трансформери, які разом із габаритами змінюють і функціонал – це так звані кавові та журнальні столики: збільшують площу стільниці, вивищуються і стають обідніми столами.

Конструктори, дизайнери й виробники пропонують щораз нові й нові варіанти столиків-трансформерів. Наприклад, модель столика «Dwell» однойменної британської меблевої компанії легко стає «дорослим» столом, за яким вільно розміститься вісім осіб.

Простий і зручний стіл від дизайнера Джона Странда вирізняється мінімалістським дизайном й оригінальною розкладною системою. Він компактний, поки виконує функцію кавового столика, але швидко може стати великим обіднім або письмовим столом.

Схожий на попередню модель за формою, дизайном і механізмом трансформації столик Single італійської фабрики «Sedit» уміє виконувати й функцію письмового столу, за яким зручно працювати з ноутбуком. Можна комфортно влаштуватися на дивані і спокійно працювати. Стіл ідеально прислугує тим, хто багато працює вдома.

Для малих сімей найкращий варіант – італійська модель iMultifunzione Piccolo: стіл у розкладеному стані має розміри 160x80x74 см й розрахований на чотирьох осіб, а коли виконує роль кавового – 80x80x41 см. У нього простий і сучасний дизайн, різноманітні варіанти опорядження.ф4

Стіл Bellagio теж може виконувати функції письмового столу. В ньому також передбачене місце для зберігання всілякого канцелярського дріб’язку. Він чудово впишеться в інтер’єр сучасної вітальні. Стільницю легко можна підняти, відкриваючи сховок для зберігання книг, невеликих девайсів. Запропонований авторами цієї моделі цікавий варіант опор – вони скляні, напрочуд прості, однак варіант оригінальний. Модель виконана в сучасному стилі. Підстілля, як і механізм трансформації, металеві, фарбовані, а стільниця, облицьована цементом, що є вкрай незвичним для нас методом опорядження деревних деталей.

Наявність місткого підстілля характерна практично для всіх моделей розкладаних кавових столиків. Відмінність хіба в тому, що в деяких моделях підстілля у вигляді шухляди, в інших – як широка полиця. Ще є й така конструкційна особливість у столиків із механізмами трансформації, які вмонтовані в ємні підстілля – у них дворівневі опори: під і над підстіллям. Нижні є опорами всієї конструкції стола, а верхні, котрі є частиною механізму трансформації, підтримують рухому стільницю або рухому її частину, як в моделях Джона Странда, Single та iMultifunzione Piccolo.

Створити журнальний столик, який мав би однаково стильний та елегантний вигляд як в складеному, так і в розкладеному стані, досить складно. Стіл Box чудово вписується в ці вимоги завдяки простому, але оригінальному механізму трансформації. Моделі на його базі справді більш елегантні, але менш практичні: конструкція не передбачає містких підстіль. Нема потреби й у двохярусних опорах. Натомість ті, що є одночасно й частиною механізму трансформації, зазвичай елегантні, нікельовані або в інший спосіб святково опоряджені – в крайньому разі алюмінієві.

На столик Box схожа і модель Magic. Коли вона виконує функції кавового столика, то компактна й акуратна. У розкладеному стані перетворюється на чудовий обідній стіл, за яким розміститься й компанія. Така конструкція ідеальна для невеликих квартир. Її опори ще й на роликах. Алюмінієва основа й простий розкладаний механізм дають змогу швидко й легко регулювати його висоту.

Модель MK1 цікава тим, що не містить металевого механізму трансформації. З більшого на менший та навпаки стіл перетворюється завдяки простій зміні положення його рухомих частин. Із металевої фурнітури – тільки завіси, які й роблять окремі частини стільниці рухомими, перегинаючись під прямим кутом. У процесі трансформації ніжки-опори «підгинаються», як у тварин, коли вони влягаються, й ховаються під опущену стільницю. В такий простий спосіб трансформуються й деякі моделі обідніх столів, але трансформуються, лише зменшуючи площу стільниці, а MK1 – подвійної трансформації: зменшує й розмір стільниці, й висоту.

Індустріальна модель у стилі «лофт» від компанії «Ana-white» навмисне примітизована. Опори стилізовані під грубо збиті так звані «козли», що використовуються як підставки для розпилювання лісоматеріалів. Стільницю регулюють по висоті за допомогою вигвинчування/угвинчування товстого металевого стрижня із різьбою. Тут також маємо конструкцію із подвійними опорами. Нижні дерев’яні є загальними для стола, а верхні металеві – для стільниці: водночас це такий собі простий та оригінальний механізм трансформації, для приведення в дію якого потрібно часу й зусиль більше, ніж зазвичай. До того ж кожен край треба регулювати окремо.

Про трансформерну комбінацію «крісло-ліжко» знають усі. А ось незвичайна меблева новинка – «стіл-ліжко». Звучить смішно, але, наприклад, залишаючи гостя на ніч, можна буде вкласти його спати на стіл. Точніше – у стіл, і йому буде зручно. У столовому варіанті конструкція на місці перегинання потребує ще такого собі щитка, що прикриває місце згинання й остаточно приховує будь-які ознаки ліжка, тобто «гібридності» такої конструкції.

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 0 Оцінка: 0]