Кожен з нас розуміє, наскільки важливий якісний сон для здоров’я всього організму. Ключову роль в цій сфері життєдіяльності грає правильно підібраний матрац. Якщо після достатнього за часом сну, ви не відчуваєте себе повним сил і енергії, швидше за все, пора змінити матрац, особливо, якщо ваш вірний друг прослужив вам близько 8-10 років.

Як вибрати матрац на ліжко?

Тут потрібен грунтовний підхід. Почнемо з основи під матрац, самого ліжка, яке у вас вже є. Якщо вам не по кишені придбати нове ліжко та матрац одночасно, підберіть матрац, який буде ідеально поєднуватися з наявною основою. Рейкове (на ламелях) ліжко підходить як для пружинного матраца, так і для матраца без пружин.

При виборі матраца зверніть увагу на такі критерії:

 • тип конструкції;
 • наповнювач;
 • жорсткість.

За типом матраци ділять на:

 • пружинні;
 • безпружинні.

В сучасних пружинних матрацах кожна пружина розташована незалежно від іншої і упакована в тканинний чохол, щоб не зіпсувати матрац. Таке незалежне становище пружин забезпечує можливість матраца продавлюватися в необхідних місцях так, щоб на ваш хребет не було зайвого навантаження, і він не деформувався.

Матраци без пружин забезпечують правильне положення хребта завдяки використовуваному наповнювачеві, який виконує функцію пружин. Жорсткість в таких матрацах створює кокосова койра. Правильне положення хребта фіксують і підтримують латекс, пінополіуретан і піна.

Рівень жорсткості матраца вказано в описі виробів. Вибір правильної жорсткості матраца залежить від ваших габаритів (зрост і ваги), віку і здоров’я.

Що, якщо вашим спальним місцем є диван? Чи можна перетворити його в повноцінне місце для відпочинку? Так, вам допоможе матрац на диван, або топпер. Він виготовляється з високо-еластичної піни і має середню жорсткість. Для розкладних диванів використовуйте топпер з жорсткістю вище, в наповненні яких присутня повсть або кокосове волокно.

Як вибрати ортопедичний матрац?

Ортопеди при виборі матраца радять звернути увагу на наступні показники:

 • зріст;
 • вага;
 • вік;
 • сферу діяльності;
 • стан здоров’я;
 • поведінку уві сні.

Скептики стверджують, що ортопедичним може вважатися тільки матрац спеціальної конструкції, який використовується для лікування конкретної проблеми опорно-рухової системи. Однак сучасні ортопедичні матраци виготовляються з урахуванням того, щоб їх використання забезпечувало максимальний лікувальний ефект при хронічних захворюваннях і навантаженнях, і зберігало правильне положення хребта здорової людини для комфортного сну.

Вибір ортопедичного матраца для людей із захворюваннями хребта проводиться чітко за рекомендацією лікаря-ортопеда.

Як правильно вибрати матрац на ліжко?

Ми вже говорили про те що необхідно врахувати основу під матрац, тип конструкції виробу, а тепер розберемося з жорсткістю. Від жорсткості матраца залежить наскільки розслабленими будуть м’язи під час сну, і яким буде положення хребта.

Грамотний підхід до вибору жорсткості зробить будь-який матрац ортопедичним.

Для новонароджених підійдуть матраци високої або середньої жорсткості. Вирішуючи, який матрац покласти в дитяче ліжечко, пам’ятайте, що до 3-х років опорно-рухова система дитини якраз в процесі формування і жорсткий матрац – ідеальний варіант.

Вибираючи матрац для підлітка, слід врахувати, що зараз його кістки і м’язи активно розвиваються, тому матраци із середнім рівнем жорсткості допоможуть підтримувати кістки і м’язи в правильному положенні. Спати на матраці з такою жорсткістю корисно аж до 27 років.

Після того, як скелет остаточно сформувався, з 27 до 50 років, можете дозволити собі вибирати матрац, виходячи з особистих переваг, роблячи акцент на комфорт.

У більш старшому віці, з 50 років, рекомендують спати на м’яких матрацах, які повторюють контури тіла і дають розслабляючий ефект.

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 0 Оцінка: 0]

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я