Інколи в столичних меблевих виставках бере участь київська компанія «В.Е.С. груп» – постачальниця електротехніки та засобів освітлення  від провідних європейських виробників. Мотивація проста: в асортименті її продуктів є вбудовувані електротехнічні пристрої від німецької компанії «Bachmann», які використовуються в якості комплектуючих виробнками так званих електрофікованих меблів, головним чином офісного призначення.

Перед тим, як прийти на роботу в офіс, забронюй собі робочий стіл

Спеціально для організації роботи офісних працівників в умовах карантинних обмежень  командою із трьох креативних голландців розроблена – як вони називали – розумна система (платформа) керування робочим місцем під назвою iotspot. Її складова – електронний додаток, який працівники будь-якої компанії, яка цю розробку придбає, можуть завантажити в смартфон і за його допомогою, скажемо так, бронювати собі в офісі компанії, в якій працюють, робоче місце.

Дивно, чи не правда? Так, дивна така вимога для колишніх, докарантинних умов роботи офісів, але зараз ми живемо й працюємо в жорстких коронавірусних реаліях, і Covid-19, як ми вже писали в одній із статей на Meblewiki.com, примушує власників компаній не тільки по-новому організовувати роботу офісів, а й навіть переплановувати офісні приміщення. В умовах жорсткого карантину, коли офіси порожні, бо співробітники працюють вдома, віддалено, потреби в системі iotspot нема. Постає така потреба, коли карантин послаблюється, і офіси частково заповнюються з дотриманням вимог рівня наповненості та півтораметрового дистанціювання працівників.

Але перш, ніж далі розповідати про функції платформи iotspot, треба повернутися до перепланування офісних приміщень. Хазяйновиті керівники компаній розуміють, що стало невигідним експлуатувати (обігрівати, кондиціонувати, прибирати) колишні, нерідко великі, для кількох десятків працівників офісні приміщення в умовах їхнього часткового заповнення. Тому оснащують офісними робочими місцями у колишній їх щільності приміщення меншої площі. А щоб вони теж заповнювалися частково, з дотриманням встановленої дистанції, організовують черговість роботи на тому чи іншому робочому місці.

Так-от, система iotspot і покликана в таких умовах, встановлювати таку черговість і контролювати  в автоматичному режимі рівень заповненості офісних приміщень та правильність розміщення в них працюючих. Маючи у своєму телефоні мобільний додаток системи iotspot, працівник будучи вдома, може зʼясувати, в який зручний для нього час яке офісне робоче місце буде вільним, тобто із всіх боків буде дистанційованим від іншим  робочих місць, за якими теж працюватимуть. Він через той же додаток бронює собі те робоче місце на певний період робочого часу. Використати іншого стола, пересісти на інше робоче місце не можна – якщо воно тобою не заброньоване, не зможеш його активізувати тим же додатком.

Аби ефективніше використовувати переплановані офісні приміщення й робочі місця у них, компанія може ще й здавати їх в оренду стороннім особам, у кого виникає потреба попрацювати в комфортних умовах за добре організованим робочим столом. А ще більш ефективним буде використання офісного приміщення, якщо можна буде одночасно безпечно задіювати всі робочі місця. Для цього треба їх зробити ізольованими, відгородивши із всіх боків захисним екраном. Така організація робочих місць зробить їх ще привабливішими для сторонніх орендарів.

В умовах все більшої популярності нетворкінгової форми спілкування різних груп людей особливий попит може бути на оренду конференц-залів, які  є практично в кожній компанії. У звʼязку з цим треба сказати про ще одну функцію додатку iotspot: не працівникам компанії він прокладе точний маршрут до заброньованих ними робочих місць чи конференц-залу, який буде відображений на екрані смартфону.

Моніторинг за правильністю використання офісного приміщення система iotspot здійснює через набір датчиків. Настільний датчик постійно контролює зайнятість робочого столу. Датчик кімнати для переговорів (конференц-залу) постійно контролює її зайнятість. Є ще датчик, який постійно контролює, скільки людей перебуває в офісному приміщенні. Датчик клімату постійно контролює концентрацію CO2, температуру та вологість. Насправді, це теж важлива моніторингова функція, якою так само  наділена система iotspot: потрібно в офісному приміщенні забезпечити на тільки комфортні умови для роботи, а й безпечні у в умовах пандемії. Всі відмоніторені дані відображаються на екрані, встановленому на рецепшені.

Отут пора вже переходити й до того, з чого почалася ця публікація,  – до компанії «Bachmann». Її участь у проекті iotspot у тому, що вона під його потреби модернізувала свій електрокомунікаційний (розетковий) пристрій  DESK 2, який призначений для комплексного живлення різних приладів. Він знайшов широке застосування в ефективній організації офісних робочих місць. Просто й швидко кріпиться на краю стола, має набір електророзеток і портів USB. Модернізований під iotspot інтегруванням у нього електронного модуля iotspot. Таким чином із електротехнічної розеткової панелі DESK 2 перетворився на електронний пристрій, що має такий вигляд, як на знімку  3. Треба сказати, що перетворився конструкційно просто, адже ще при його докарантинному проектуванні передбачалося, що комунікаційні модулі в ньому можна буде міняти, формуючи для потреб клієнта різні розеткові варіанти. Так-от, аби DESK 2 прислужився системі iotspot, в одне з модульних місць на його панелі вмонтували електронний модуль, який розробники iotspot виготовили відповідних розмірів та розрахованим на відповідний вольтаж.

Для автономного функціонування офісного робочого стола

Бренд-менеджер компанії «В.Е.С. груп» Василь Усов, представляючи чергову електротехнічну новинку компанії «Bachmann», зауважив, що її розробка, власне, теж зумовлена потребою змін в організації офісної роботи. Зокрема наданням робочим місцям максимальної автономності й мобільності, особливо коли приймається рішення в переплануванні офісних приміщень чи створення нових.

Новинка зветься  Independent Workplace, тобто незалежне робоче місце. Реалізована компанією в рамках її проекту Next Generation Office. По-простому кажучи, мова йде про акумуляторний блок живлення, який кріпиться знизу до стільниці, отож не відбирає у працюючого робочого простору. Зрозуміло, що суть пропонованої автономності офісного стола, незалежності робочого місця в незалежності його електроживлення. Бо й справді: прикріпленість робочого стола до певної електророзетки й робить його залежним.

Так-от, за потреби розставити в офісному приміщенні столи по-іншому, аби в умовах карантинних обмежень забезпечити між працівниками визначену соціальну дистанцію, може виникнути незручність підʼєднання  офісних столів до електроживлення.  Виходів два: або переінакшувати наявне стаціонарне електророзведення, або використовувати електроподовжувачі. І те, й інше не є добре. Змінювати в приміщенні схему електророзведення для переміщення стаціонарних розеток – процедура тривала, незручна в умовах функціонування офісу й фінансово затратна. Придбання електроподовжувачів обійдеться дешевше, але в користуванні ними є своя незручність: обплутають всю кімнату, за кабелі перечіплюватимуться, в результаті чого вони висмикуватимуться із розеток, заважаючи тим самим нормально працювати співробітникам.

Значно зростає зручність електронезалежних робочих місць завдяки їхній мобільності, коли потрібно швидко перемістити офіс в інше приміщення, особливо нове, ще не електрифіковане, або тимчасово, на період, скажімо, ремонту. Помічним виявиться такий варіант і у випадку, коли трапляються часті перебої в електропостачанні.

Василь Усов зауважив, що система Independent Workplace загалом інноваційна. По-перше, в ній використовується акумулятор такої конструкції, що дає змогу отримувати від нього стабільний рівень електроживлення протягом цілого робочого дня. По-друге, в тандемі з акумулятором працює блок розподілу енергії у вигляді мульти-перетворювача, який слугує інтерфейсом між різними кінцевими  споживачами електроенергії та її джерелом. Незмінна й нерегульована напруга акумулятора перетворюється  таким чином, аби одночасно живити підключені прилади й пристрої різного вольтажу й різної потужності.

По закінченню роботи працівнику акумулятор легко зняти й віднести на підзарядку (достатньо ввімкнути його в розетку), аби на ранок він знову був готовий працювати цілозмінно.

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 0 Оцінка: 0]