Завдання – вивести меблеву фабрику в лідери галузі

0
504

Навіть нинішні карантинні обмеження не завадили групі компаній «Topmebel» реалізовувати стратегічне завдання – перетворити свій виробничий підрозділ із допоміжного в самодостатнє сучасне меблеве виробництво й вивести його в лідери вітчизняної галузі.

Більш докладно про це ми говорили з генеральним директором і співвласницею групи компаній «Topmebel» Мариною Колесник.

Аби повнішим було уявлення про групу компаній «Topmebel» й чіткішими реформаторські наміри її керівництва, не обійтися без її візитівки.

Отже, «Topmebel» – група компаній із понад п’ятнадцятирічним досвідом роботи на українському та світовому ринках. Її історія почалася у далекому 2005 році, коли було здійснено першу поставку готових меблів з Азії. Досить швидко початкуючий імпортер виріс до групи компаній, яка посіла провідні позиції в меблевому хоулсейлі та ритейлі та закріпила за собою репутацію надійного партнера на українському меблевому ринку.

Група компаній «Topmebel» пишається своєю співпрацею із 220 партнерами, які ефективно використовують запроваджену нею бізнес-модель.

Активно розвивається підрозділ роздрібних продажів. Нині «WELOVEMEBEL» — це мережа із 13 салонів у шести великих містах України. 2015 року запрацював інтернет-проект із продажу меблів і декору.

Наприкінці 2018 року запущено проект складського аутсорсингу «ТОП СКЛАД».

Кінець 2019 року ознаменувався виокремленням напрямку виробництва і постачання контрактних меблів для індустрії гостинності, а також співпраці з експортними клієнтами у самостійний підрозділ TFS.

Спільно з Українською асоціацією меблевиків «Topmebel» сприяє розвитку експорту меблів та популяризації меблевої галузі України у світі.

Курс на реорганізацію й модернізацію

– Стратегічний курс на докорінну реорганізацію компанії був взятий нами ще минулого року, – розповідає Марина Колесник. – Було вирішено – зокрема й згідно з рекомендаціями такого авторитета у всіх питаннях, що стосуються меблевого бізнесу, як Віталій Івахов – передусім перейти на горизонтальну структуру організації компанії. Згідно з цією прогресивною концепцією побудови компанії маємо мінімум управлінської ієрархії й максимум самостійності працівників у межах своїх завдань, підпорядкованих загальній стратегії компанії. Нова управлінська модель явила необхідність кадрової оптимізації, розкриття потенціалу і напрацювання нових компетенцій працівників. Команда почала змінюватися. Можемо стверджувати, що на сьогодні залишилися найзавзятіші, готові професійно зростати і осучаснюватися разом з компанією.

Цьогоріч на стратегічному зібранні, що проводиться кожного року з метою визначення першочергових стратегічних завдань на рік, було заплановано поглибити реорганізаційні процеси в компанії, а також вивести на рівень повноцінного, самодостатнього, організаційно й структурно завершеного меблевиробництва нашу фабрику «ТопАрт», наростити свої сервісні потенції. Сподіваємся, що коронавірус не примусить нас відмовитися від цих намірів.

– Яке цільове призначення гранта, який вдалося отримати компанії в рамках «USAID» – програми американського уряду для конкурентної економіки України?

– Ця фінансова допомога саме для модернізації й розширення меблевиробних можливостей фабрики «ТопАрт». Вона зокрема потребує доукомплектації деревообробним обладнанням.

Меблевий ритейл

– Без зайвої скромності можу стверджувати, – каже моя співрозмовниця, – що ми в меблевому імпорті й ритейлі серед чемпіонів. І за обсягами (треті в Україні за цим показником), і за досконалістю організації цих процесів на всіх етапах. Зокрема й логістичному. Для нас привезти товар із будь-якої точки світу чи доставити туди без зволікань і пошкоджень – все одно, що доставити щось, приміром, у Львів чи привезти звідти.

– Що ще в меблевому ритейлі ви можете віднести до беззаперечних досягнень компанії?

– Ну хоча б те, що ми, працюючи із двомастами дистриб’юторами, забезпечуємо й гарантуємо єдину цінову політику на всій території України. Тобто наші меблі коштують однаково що для одеситів, що для львів’ян, що для волинян, незалежно чи вони купують меблі у салоні свого міста, чи у інтернет-магазині. Цього, повірте, було непросто домогтися й так само непросто постійно утримувати цю цінову стабільність.

Власне меблевиробництво

Нещодавно компанія успішно завершила масштабний експортний проект – комплексне вмеблювання «під ключ» сорока номерів п’ятизіркового готелю в ізраїльському місті Ейлат (спільно з компанією «Ескада-М», відомим вітчизняним виробником ламінованих плит, яка, власне, й залучила «Topmebel» до цього проекту).

«Ескада-М» обрала в партнери «Topmebel» невипадково, а знаючи про їхні меблевиробні можливості, про які пані Марина сказала так:

– Наша фабрика «заточена» на серійне виробництво, тобто можемо значну кількість однотипних меблів виробити в стислі терміни. Це й дало нам змогу номерний фонд нашого ізраїльського клієнта забезпечити меблями протягом місяця-півтора. Меблями не тільки однотипними, а й однотонними, що для готелів дуже важливо.

Успішна реалізація цього проекту впевнила нас, що наша здатність швидко та якісно реалізовувати подібні проекти і є нашою суттєвою конкурентною перевагою. Ми справді можемо гарантувати обумовлені стислі строки за «правильні» гроші.

Зрозумівши це, ми й взялися за розвиток передусім цього напрямку нашого меблярства, який передбачає насамперед удосконалення меблевиробного господарства шляхом перетворення фабрики «ТопАрт» із допоміжного, супутнього нашому ритейлу підрозділу (по суті придатку), яким він був до цього, в сучасне самодостатнє підприємство – із конструкторськими, дизайнерськими, технологічними, менеджерськими службами, із своїм відділом продажів. Дещо для цього вже зроблено. Приміром, уже створений проектний відділ, сформований відділ продажів саме проектних меблів. Тому ми сміливо й із задоволенням готові були взятися за інший аналогічний ізраїльський проект, але карантинні обмеження завадили нашому візиту в Ізраїль для залагодження формальностей нового контракту й урочистої здачі попереднього.

Ясна річ, коронавірусна ситуація завадила (будемо сподіватися, що тільки відтермінувала в часі) й реалізацію подібних готельних проектів в Італії (Сан-Ремо), але робочі перемовини з італійською стороною з приводу контрактів, які практично готові до підписання, не припиняються. Зацікавилася нами й Нігерія, ведемо перемовини і в африканському напрямку. Ми сучасна компанія і знаємо, що у  нинішньому діджитальному світі успіх залежить не лише від чітко налагодженого виробництва. Важливим є знайти точки дотику із новим клієнтом, продемонструвати, що говоримо з ним однією мовою. Ми нині сфокусували зусилля маркетингового відділу (а він у нас чисельний, оскільки діяльність компанії різнопланова й різновекторна) саме на цьому перспективному напрямку – виготовлення на замовлення і постачання готових контракних меблів різного цільового призначення — офіси, ресторани, приватні резиденції та звичайно ж готелі.

Інша конкурентна перевага нашого меблярства – навіть перед іншими виробниками серійних меблів – у тому, що ми досконало опанували меблевиробне використання масиву й поєднання його з іншими матеріалами, що використовуються в меблях – композитних матеріалів, скла, металу, каменю тощо.

Втім, цього замало, якщо нарощувати виробництво контрактних меблів. Зокрема не вистачає обладнання для задоволення попиту готелів економ-класу, які послуговуються меблями за помірнішими цінами, переважно із плитних матеріалів. Потрібно доукомплектуватися для роботи з ними сучасними, високотехнологічними й високопродуктивними верстатми. Для цього, як уже говорилося, й скористаємося грантовими коштами американського уряду. Розширення й модернізація верстатного парку дасть нам змогу в стислі строки реалізовувати й більш крупні проекти, ніж той, виконаний в Ізраїлі.

Сервісні та інші послуги

Згадуваний уже складський аутсорсинг, яким відає той структурний підрозділ групи компаній «Topmebel», який називається «ТОПсклад» базується на можливостях автоматизованого стелажного складу, який має компанія та який здає в оренду. Але не просто здає, а бере на себе всі складські клопоти орендарів.

– Справді наш складський аутсорсинг – більше, ніж здавання приміщення в оренду, – докладно коментує пані Марина й цей напрямок діяльності компанії. – Ми гарантуємо клієнтам-орендарям відповідальне зберігання їхніх товарів, забезпечуючи такі складські сервіси, як доставка товарів на склад від постачальників, відправка їх на виробництво (якщо це – матеріали або комплектуючі) чи в торгові мережі, маркування та впакування чи переупаковування товарів, що надходять на склад великими партіями. Якщо це меблі, то не тільки доставляємо їх покупцям, а й збираємо у них чи виконуємо інші монтажні роботи.

Про важливість вмілого й надійного впакування скажу окремо, бо, як виявляється, це – архіважливий етап руху товару від виробника до покупця. Можна зробити класний товар, але до кінцевого споживача він може дійти ніяким. Ми у пакувальному мистецтві вже так набили руку, що до нас приїздять переймати пакувальний досвід. До речі, цим «премудростям» ми свого часу вчили й китайських меблярів, у яких закуповували меблі на перших порах.

Наступна сервісна послуга – транспортна, яка також є частиною складського аутсорсингу. Ми не тільки доставляємо свої товари власним транспортом по всій Україні, а й надаємо транспортні послуги іншим. Передусім нашим орендарям, серед яких переважно колеги-меблярі. До речі, цей вид сервісу ми теж запланували цьогоріч розвинути. Передусім за рахунок придбання додаткових автомобілів, аби менше залучати найманих, але карантинні заходи, які зумовлюють і фінансові обмеження, змушують поки що відкласти покупки вантажівок.

– Із почутого легко зробити висновок, що у вас цілком реальні перспективи розширити сферу сервісних послуг. Зокрема тим, щоб не тільки навчати інших високорганізованому складському сервісу включно з мистецтвом пакування меблевих виробів, а й організації успішного меблевому ритейлу, зокрема онлайн-продажів, в чому для вас не існує жодних секретів.

– Це правда, адже мистецтво продажів виробленого продукту все ще залишається слабкою ланкою вітчизняного меблярства, саме тому УАМівський «Кайдзен-клуб» і приділяє цій проблематиці велике значення, влаштовуючи відповідні майстер-класи й навчальні семінари.

Навчання

Чого вам, які в своїй справі дісталися чемпіонських висот, надбали стільки досвіду, що можете бути навчителями для інших, не вистачає, що змусило взятися за навчання в Школі управління меблевим бізнесом?

– По-справжньому наша справа – імпорт та продажі меблів. У ній для нас немає жодних секретів. Виробництво ж меблів, як уже зауважувалося, було придатком до основної нашої справи. Наразі ж, коли ми робимо стратегічну ставку на нарощування виробництва різноманітних контрактних, готельних меблів, бути напівделетантами в практичному меблярстві уже не можна. Щоб стати повноцінним гравцем у проектному бізнесі, треба мати достатні навички не тільки у продажу, а й добре знати все, що стосується безпосередньо виробництва меблів. Керувало нашим рішенням взятися за навчання й прагнення модернізувати, розвинути нашу меблеву фабрику так, аби вона досить швидко стала в ряд кращих у галузі. А для цього не обійтися без реформування на засадах філософії постійного вдосконалення «кайдзен», без запровадження інших методів ощадливого господарювання й ефективного керування бізнесом – lean, Kanban тощо. Так уже ведеться: якщо меблевиробництво є придатком до ритейлу, то воно функціонує за його рахунок. Нам же хочеться, аби наше меблевиробництво було самодостатнім і в прибутковому відношенні. Тому й здобуваємо комплекс потрібних знань в Школі управління меблевим бізнесом. Карантинні умови якраз виявилися зручними для цього, вивільнивши час для навчання.

– Дякую за змістовну розмову і бажаю вам, аби коронавірус не став серйозною завадою реалізації ваших амбітних планів та устремлінь і не уповільнив ваше сходження на меблевий Олімп.

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 1 Оцінка: 5]

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я