Відома австрійська верстатобудівна компанія «Felder Group» увійшлав нинішній рік із цілою низкою інженерно-конструкторських новацій та інновацій, втілених у її деревообробній техніці. Про найвагоміші з них ми попросили розповісти керівника львівського філіалу українського представництва «Felder Group» Євстахія Миськіва.

Креативність верстата Сreator 950

Почав Євстахій огляд досягнень з інформації про багатофункціональний оброблювальний центр із ЧПК Сreator 950, який хоч і не був абсолютною верстатною новинкою минулого року, але завдяки своїй універсальності й відмінним функціональним й габаритним характеристикам (що, до речі, засвідчено нагородами авторитетних міжнародних виставок) є справжньою гордістю компанії. Універсальність верстата в тому, що він повною мірою годиться як для роботи на меблевих, так і столярних виробництвах. Сreator 950, будучи фактично цілим деревообробним високотехнологічним комплексом, займає всього лише п’ять квадратних метрів виробничої площі. Конструкційна особливість цієї моделі в тому, що верстат пристосований для використання агрегатів четвертоосьової обробки.

Головний 12-кіловатний шпиндель забезпечує верстату максимально високу потужність і дозволяє обробляти різні матеріали.

Свердлильна група DH17, що входить у стандартну комплектацію, забезпечує комплексну обробку заготівок. І це ще не весь перелік його функціональних переваг.

Безпечність гарантована

Свою систему безпеки для форматно-розкрійних верстатів PCS (Preventive Contact System) «Felder» небезпідставно назвав світовою новинкою. Це – перший у світі безконтактний упереджувач нещасних випадків. Система спрацьовує миттєво при вході в небезпечну зону й активує опускання пилкового диска під робочий стіл протягом декількох мілісекунд.

PCS практично не має зносу, не потребує чищення або технічного обслуговування. Спрацьовує завжди: навіть при потраплянні пилу, при виконанні прихованих різів або при роботі з відведеною вбік огорожею пилкового диска. Система упередження готова до нового використанню одним натисканням кнопки.

Абсолютно не шкодить верстату й пилковому диску, при спрацьовуванні не порушує налаштувань верстата.

Фрезер із подвійним нахилом

Модель торгової марки «Format-4» – profile 92 M – фрезерний верстат із подвійним нахилом і системою швидкої зміни інструмента HSK 63F.

Електрошпиндель нового покоління оснащений агрегатом HSK 63F для автоматичної системи швидкої заміни інструменту з пневматичним затискачем. Діапазон кута нахилу +/- 46 градусів забезпечує безмежні можливості обробки. Можна швидко та інтуїтивно регулювати швидкість обертання, висоту шпинделя й кут нахилу, а також фрезерний упор та отвір у фрезерному столі з 15-дюймової сенсорної панелі керування e-motion, що має простий і зручний інтерфейс. Необмежена кількість осередків пам’яті для інструментів, шпинделів і програм фрезерування забезпечує стабільність повторюваності результатів обробки й мінімальний час переналагодження.

Застосування налаштовуваних із пульта копіювальних кілець забезпечує оптимальне використання поверхні стола, а також значно скорочує час переналадки, особливо при роботі з шпинделем в нахиленому положенні. Новий масивний, автоматизований фрезерний упор налаштовується з високою точністю як на діаметр інструмента, так і на глибину фрезерування. Більш того, упор може бути повністю відведений із робочої зони вбік для зручної обробки радіусних деталей з вигнутою формою. Опційно верстат profile 92 M може бути оснащений налаштованим по висоті автоподавачем з електричним регулюванням.
Унікальний формато-розкрійник

Серед доволі багатого модельного ряду форматно-розкрійних верстатів торгової марки «Format4» модель kappa 590 на особливому рахунку. І от чому.
Завдяки інноваційним деталям новий верстат kappa 590 став новим еталоном серед формато-розкрійних верстатів преміум-класу. Його новий агрегат із функцією нахилу пилкового диска в обидві сторони має діапазон повороту 92 градуси та встановлювану висоту різу 202 мм для пиляльних дисків діаметром 550 мм. Це дозволяє економити дорогоцінний робочий час і спрощує розпилювання деталей під косим кутом і просте комбіноване пиляння.

Високоефективний двигун із безступінчатим регулюванням швидкості обертання в діапазоні від 2000 до 5000 об/хв гарантує незмінно високу продуктивність і чудову передачу потужності завдяки використанню поліклинового ременя Poly-V.

Керування всіма осями верстата здійснюється на ергономічній та інтуїтивно зрозумілій панелі керування з 15-дюймовим сенсорним дисплеєм. Розроблене компанією програмне забезпечення з графічним призначеним для користувача інтерфейсом, безліч програм, USB-порт і можливість мережевого підключення полегшують роботу й забезпечують ефективність та максимальну продуктивність деревообробки.

PUR-клей позбавляється своїх недоліків

Концерн «Felder Group» частину свої інноваційних інженерно-технічних досягнень без перебільшення називає революційними. В їхньому числі й клейовий агрегат glueBox для крайколичкувального верстата tempora F600 60.06 все тієї ж марки «Format-4», який дає змогу надзвичайно легко й швидко готувати PUR-клей для виконання личкувальних завдань.

Клейовий агрегат glueBox

Висока теплостійкість і вологостійкість, дуже маленький клейовий шов і значно менша витратність – ось переваги PUR-клею, які він демонструє, коли з ним працює клейовий агрегат glueBox. Разом із тим PUR-клей у такому тандемі позбавляється своїх відомих недоліків: складності розтоплювання, забруднення й затвердіння клейової ванни, клопітного її очищення, а також незручного зберігання. І це тому, що замість звичного плавлення PUR-клею в клейовий ванні крайколичкувального верстата агрегат glueBox плавить лише клейову смужку із клейової катушки, забезпечуючи практично невидимий клейовий шов між крайкою й оброблюваним матеріалом.

У порівнянні з тими витратами (придбання клейового агрегату, клейового матеріалу, затрати на чищення), котрі зазвичай постають у тих, хто личкує деталі у звичний спосіб, клейовий агрегат glueBox буде на 70 відсотків вигіднішим.

Серед інших переваг його застосування можна назвати й такі: готовність до використання всього за 90 секунд; можливість адаптації під три різних види довжини котушки клею – 25/75/100 погонних метрів із висотою від 16/19 і до 40 мм; заміна клейових смужок виконується без інструменту; нема потреби в додатковому підключенні стислого повітря та в його споживанні; можливість альтернативної роботи з використанням класичної клейової ванни.

Принагідно треба сказати й загалом про крайколичкувальні верстати серії tempara F, бо вони також мають цілий ряд конструкційних достоїнств.

При розробці концепції верстата tempora основний акцент був зроблений на факторі часу, який є найважливішим ресурсом в сучасній деревообробній справі. Личкування крайок плитних матеріалів повинно бути максимально швидким, простим й ефективним. Сучасні й оптимізовані агрегати для обробки крайок і загалом універсальна конструкція верстата гарантують абсолютну точність і надійність навіть при личкуванні на найвищих швидкостях.

Зручні й прості системи керування x-motion plus і m-motion забезпечують максимально можливу повторюваність обробки деталей, а індивідуально конфігуровані робочі програми роблять можливим швидку ручну заміну агрегатів, а також керування процесом личкування із сенсорної панелі SMARTtouch. Личкувальник tempara F може бути оснащений одноприводним або двоприводним фрезерно-копіювальним агрегатом.

Вимірює з точністю до сотої частки міліметра

Тим деревообробникам, що зроблять всій вибір на користь личкувальників tempora, стане у нагоді бездротовий вимірювальний пристрій edgeControl марки «Format-4». Він із точністю до сотої частки міліметра фіксує значення для товщини крайки та плитної заготівки, які автоматично передаються по Bluetooth у систему керування smarttouch (на моделях e-motion вимірюється тільки товщина заготівки).

Датчик розпізнає виміряні значення й автоматично сортує їх у залежності від товщини заготівки або крайки. Потім оператор вибирає між п’ятьма останніми отриманими значеннями ті в журналі вимірювань, що необхідні для налаштування верстата. Система керування smartouch здійснює автоматичне калібрування всіх необхідних пристроїв під точні розміри.
Використання системи edgeControl дозволяє уникнути зниження продуктивності через людський фактор (помилки, погрішності вимірів), а також допустимих відхилень розмірів личкувального матеріалу.

Світлодіодне позиціонування вакуумних присосок

lightPos – єдина в світі система світлодіодного позиціонування вакуумних присосок, розроблена спеціально для обробних центрів із ЧПК торгової марки «Format-4» – profit H200, H300 і H350, яка складається з 500 окремо керованих, білих світлодіодних індикаторів і з точністю до міліметра забезпечує позиціонування вакуумних присосок.

Додаткова інформація, така як тип присоски або стан верстата відображаються за допомогою додаткових RGB-світлодіодів, встановлених на відстані 20 міліметрів один від одного. Всі світлодіодні індикатори встановлені на алюмінієвому профілі із спеціальною розміткою. Одним натисканням кнопки світлодіодні індикатори відображають точне місце позиціонування вакуумних присосок на основі інформації з обробки, що міститься в програмному забезпеченні верстата.

Світлодіодне позиціонування значно точніше, швидше й простіше, ніж те, яке застосовується в альтернативних системах. Всі необхідні затискні пристрої тепер можуть розташовуватися в робочій зоні верстата.

Доповнена реальність на службі верстатників

Доповнена реальність (AR) – це технологія майбутнього для керування інтелектуальними машинами та інтерактивної сервісної підтримки. Тим не менше компанія «Felder Group» уже почала «приміряти» її до своїх потреб. У так званій «змішаній реальності», яка генерується за допомогою окулярів AR, віртуальні елементи інтегровані в реальне середовище. В результаті користувач бачить перед собою своє реальне оточення, яке візуально доповнюється інформацією та графікою.

Програмний продукт австрійського верстатобудівника на базі доповненої реальності F4Vision відкриває безліч можливостей, адже вся інформація про машину у віртуальному полі зору оператора.

Програмне рішення F4Vision поки що недоступне в робочих рішеннях, але буде найближчим часом реалізоване в багатьох обробних центрах із ЧПК.

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 0 Оцінка: 0]

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я